Özel Gübrelerin Türkiye ve Dünyadaki Adı FLASH

15 yıllık tecrübesini, bilgi ve birikimlerini gübre sektörüne aktaran EFORGANİK, bitki gelişiminde kullanılan özel gübreleri, son teknolojiler ışığında üreterek fark oluşturmaya devam ediyor. FLASH markası altında piyasaya sunduğu, standart dışına çıkmış ürünleri ile, üreticinin ihtiyaçlarını giderecek etkili çözümler sunmaya devam edecek. Eforganik Pazar Geliştirme Uzmanı Ahmet YAŞA, FLASH markası ile yapmak istediklerini “Her Zaman Farklılığa İmza Atmak” olarak değerlendirdi. 


FLASH’ın temel etkileri

FLASH’la ilgili bilgiler veren Ahmet Yaşa şunları anlattı; “Amin bileşenleri enzim oluşumunu, ürün gelişimi ve uygun fiziksel işlemler için önem arz eden proteinlerin sentezini teşvik eder. Bitkilerde klorofil oluşumunda önemli ara ürünlerden olan Glisin, Alanin ve Glutamik asitler ile fotosentez düzeyini artırır. FLASH büyüme ve çiçeklenme indüktörlerinin öncü hücreleri ile büyümeyi teşvik edici maddeler içerir. Tozlaşma sürecinde ve meyvenin olgunlaşmasında etkili rol oynar. FLASH’ın bileşenleri mikrobiyal toprak florasını dengede tutmayı mümkün kılan azot formlarının kaynağını içermektedir. Tüm stres koşullarına karşı bitkinizi koruyacak olan özel gübreler serisidir.” 


Teknolojiyi yakından takip


Hiçbir firmanın teknoloji ile arasında mesafe koyamayacağı gerçeği ile, EFORGANİK’in de teknolojinin son imkanlarından faydalandığını vurgulayan Yaşa, “FLASH ürünleri için kullandığımız makine ve ekipmanlar sayesinde, ürünlerin etkinliğini ve çözünürlüğünü en üst seviyelere çıkardık. Mikro grubunda cold-roll adını verdiğimiz bir teknikle mikro elementlerin kapsüllere dönüşmesini ve böylelikle bitki üzerinde hem etkinliğini hem de sürecini uzatmış olduk. Kullandığımız teknolojiler kalıntısız çözümler sunarak çevreci politikamızı destekliyor.” dedi.


İçerik zenginliği


Yaşa, FLASH ürünlerinin suda tamamen çözünen, kaliteli hammaddelerce zengin içeriklerle üretildiğini vurgulayarak, şöyle devam etti; “ Örneğin FLASHLeaf, NPK formülasyonlarının yanı sıra, yüksek oranda amino asit, mikro element ve bitki gelişim düzenleyicileri içerir. FLASHLeaf klor, sodyum ve biüret içermez, ürün güvenliği ve kalitesinde yüksek standartları teşvik eder. FLASHLeaf, bitkisel üretimin her aşamasında uluslararası nitelikli laboratuarlarda en hassas testlere sahip onaylı bir üründür.Ayrıca, FLASHZn ve FLASHMn ürün gruplarımızın içeriğinde organik madde, humic+fulvik asit, aminoasit ve Zn veya Mn mikro elementleri bulunmaktadır. FLASH ürün grupları sulama sistemlerinin tamamıyla uygulanabilir. Hem yapraktan hem topraktan. EFORGANİK olarak sağlıklı nesiller için sağlıklı ürünler sloganımız ile tüm dünya üreticilerine FLASH gibi nice yeni markalarımız ve ürünlerimiz ile hizmet etmeye devam edeceğiz.”


FLASH dünya piyasalarında


Ahmet Yaşa son olarak, Eforganik’in ihracat kalemlerinin en önemlilerinin başında gelen FLASH ürünlerinin, tüm dünya ülkelerinde ülkemizin haklı gururu ve bu tarz ürünlerle ülkemizin en üst kalitede üretim yapabildiğinin göstergesi olacağının ve ciddi katma değerlere yol açacağının altını çizdi.